EPJ Žilina - medzi juniorkami jednou z favoritiek Jesenská

jesenska6 2017 tria.ms rotterdam 017 kopiaV rámci pretekov M KREO Žilinský triatlon sa v polovičke augusta po prvýkrát na území Slovenska uskutočnia preteky juniorského EP. Do štartu pretekov ostávajú už len tri týždne a poznáme zoznamy prihlásených.

Zoznam prihlásených juniorov obsahuje plný počet (70), medzi juniorkami je prihlásených 54. 

Medzi juniormi figurujú pretekári z 15 krajín (AUS, AUT, BEL, CZE, DEN, EST, FRA, GER, HUN, ITA, NED, POL, RUS, SLO, SVK). Najviac prihlásených má Česko (15), za ním nasleduje Maďarsko (12) a Rakúsko (11). Zo Slovenska je prihlásených 10 pretekárov. Štyroch prihlásených má Poľsko, po troch prihlásených má Nemecko a Taliansko. Zaujímavou postavou bude Austrálčan Jack Bilton. Vo svetovom rebríčku je najvyššie Rakúšan Tjebbe Kaindl (529.), pred Maďarom Zomborom Dévayom (550.). Obaja sú najvyššie aj v tohoročnom juniorskom EP. Kaindl je na 8. a Dévay na 9. mieste. Z aktuálne najlepšej európskej juniorskej dvadsiatky je prihlásený ešte Čech Tomáš Zigmund (18.).

Medzi juniorkami je najviac prihlásených pretekárok z Maďarska (13). Osem prihlásených má Rakúsko a Slovensko po päť prihlásených má Poľsko a Rakúsko, štyri pretekárkz by mali štartovať z Česka. 54 pretekárok bude zastupovať 12 krajín (AUT, CZE, DEN, GER, HUN, ISR, ITA, NED, POL, RUS, SLO, SVK). Vo svetovom rebríčku sú najvyššie pretekárky: Holanďanka Quinty Schoens (336.), Slovinka Tjasa Vrtacic (379.), Poľka Magdalena Sudak (461.) a nasleduje naša Kristína Jesenská (507.). Z prihlásených pretekárok je až 13 v ITU SP, vrátane Zuzany Michaličkovej. V juniorskom európskom rebríčku je najvyššie Kristína Jesenská (4.), nasleduje Quinty Schoens (6.) a z top 20 je prihlásená už len Tjasa Vrtacic (16.).

Zoznam prihlásených:
JUNIORI
JUNIORKY.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur