Kubek na 6. mieste na ME v Rumunsku

Na štarte mužskej elitnej kategórie sme mali dvojnásobné zastúpenie. Tomáš Kubek vyplával na 4. mieste.
 


Počas trojkilometrového nájazdu na okruhy (4) sa dostal na čelo päťčlennej skupinky (Kubek, Andrejev, Daubord, Kubíček, Serrieres), ktorá sledovala Taliana Marcella Ugazia. Počas prvého 5 km dlhého okruhu sa pätica neúspešne snažila dostihnúť vedúceho pretekára. V polovičke cyklistickej časti už Taliana sledoval osamotene Kubek s menším náskokom pred terojicou pretekárov, na ktorých už výrazne strácal Andrejev. Medzitým z pretewkov odstúpil Tomáš Jurkovič. V druhej polovičke cyklistiky Kubek začal pociťovať štart na kros duatlone. Pred záverečným behom do depa ešte s väčším náskokom dojazdil Talian Ugazio. Za ním dojazdila trojica Serrieres, Kubíček a Daubord. S 12 sekundovou stratou za nimi prišiel do depa náš pretekár, s cca 45 stratou na Kubeka prišiel Andrejev.
V záverečnom behu sa naplno prejavil piatkový štart na duatlonovom šampionáte. Presadili sa pretekári, ktorí v piatok neštartovali a neboli unavení.
Suverénne zvíťazil Talian marcell Ugazio, ktorý získal oba záverečné mužské tituly - elitný aj v U23! Striebro získal Arthur Serrieres a bronz Čech Jan Kubíček. Majster Európy v kros duatlone Francúz Daubord z pretekov odstúpil zo 4. miesta asi dva km pred cieľom. Tomáš Kubek nestačil na Pavla Andrejeva (strieborný v duatlone), ani na Mattia de Pauliho, do cieľa ale dobehol na vynikajúcom 6. mieste (po 5. mieste z roku 2014 jeho najlepšie umiestnenie).


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur