M-SR v triatlone - historické medailové štatistiky KLUBOV

historia6 0127Zajtrajší najvýznamnejší šampionát roka je individuálnou súťažou. Nič to nemení na fakte, že aj kluby majú eminentný záujem o presadenie svojho pretekára a pripísanie si medailu do štatistiky.

Je to teda aj akási nepriama súťaž klubov. Podčiarkujú to medailové štatistiky. V rokoch 1994 až 2000 dokonca STÚ atomaticky vyhlasovala z tohto šampionátu aj súťaž klubov. Započítavali sa časy troch najlepších členov klubu v cieli a pred samotným šampionátom dochádzalo nie zriedka k zmene klubovej príslušnosti (niekedy len formou jednorazového hosťovania). Nezávisle od tejto klubovej súťaže boli vyhlasované aj M-SR v štafetovom triatlone (najčastejšie organizované v Kanianke nebohým Miroslavom Kriškom), ktoré nie sú však súčasťou tejto štatistiky. 

V tomto štatistickom prehľade prehľade uverejňujeme úspešnosť klubov z triatlonu (individuálne súťaže a súťaž klubov) od roku 1998 až do roku 2019. 

Medzi mužmi je najúspešnejším klubom stále ešte fungujúci, ale už 9 rokov klub v pretekárskom útlme a bez športových ambícií - bratislavský TRIKLUB FTVŠ (reprezentovali ho napr.: Gabriel Baran, Pavel Šimko, Milan Celerin, Ľudovít Dulovič, Matej Režný, Gregor Fotul...). Na druhom mieste je ďalší bratislavský klub - Prestigio Realiz team (reprezentovali ho napr.: Pavel Šimko, Marián Horinek...). Na treťom mieste je už zaniknutý AŠK DUKLA Trenčín (reprezentovali ho napr.: Michal Kunic, Gabriel Baran, Andrej Orlický...). Na štvrtom mieste je ŠK ATÓM Levice (Matúš Verbovský, Tadeáš Fazekaš) a na piatom mieste už dlhú dobu v triatlone neexistujúci ŠK IAMES Bratislava (Michal Kunic, nebohý Ľubomír Podobeň, Peter Lalák...)

Aj v štatistickom prehľade najúspešnejších klubov medzi ženami sú v TOP päť až dva neexistujúce kluby a jeden v útlme. Na čele je samozrejme ŠK ATÓM Levice so ziskom 15 zlatých medailí. (Mária a Ivana Kuriačkové). Na druhom mieste je v triatlone dlho nefungujúci ŠK IAMES Bratislava (o medaily sa zaslúžili Magdaléna Stovíčková a Helena Oršulová). Na treťom mieste je triklub ORAVA, ktorý bol z STÚ z dôvodu nečinnosti vylúčený iba pred dvoma rokmi. Všetky medaily tohto klubu získala Zuzana Vojteková. Na štvrtom mieste historickej tabuľky je Prestigio Realiz team Bratislava (Dana Ignačáková, Jana Polakovičová, Mira Bednarovičová) a na piatom mieste je klub v "útlme" J&T team Bratislava (Barbora Listopadová).

 

HISTORICKÁ TABUĽKA  a TOP PÄŤ KLUBOV MUŽI:

1. TRIKLUB FTVŠ Bratislava 9 4 3 16
2. Prestigio Realiz team Bratislava 7 1 3 11
3. AŠK DUKLA Trenčín 6 2 4 12
4. ŠK ATÓM Levice 4 1 2 8
5. ŠK IAMES Bratislava 2 3 3 8

 

 

HISTORICKÁ TABUĽKA   a TOP PÄŤ KLUBOV ŽENY:

1. ŠK ATÓM Levice 15 3 2 20
2. ŠK IAMES Bratislava 4 4 1 9
3. triklub ORAVA 4 2 1 7
4. Prestigio Realiz team Bratislava 3 3 2 8
5. J&T Sportteam Bratislava 2 - 1 3


Titulná fotografia: trojica najväčších opôr TRIKLUBu FTVŠ Bratislava - Milan Celerin, Gabriel Baran, Ľudovít Dulovič

historia22 0127 kopia 

 

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur