Urban víťazne v Bardejove, Hladík v Moste pri Bratislave

logo sita17Urban víťazne v Bardejove, Hladík v Moste pri Bratislave

BRATISLAVA 27. augusta (SITA) - Výsledky víkendových bežeckých podujatí na Slovensku:

TVRDOŠOVCE: 4. ročník Svätoštefanského behu

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Gabriel Švajda (Adidas Runners Bratislava) 16:02 min, 2. Matúš Kompas (Atletický oddiel Šaľa) 16:17, 3. Imrich Magyar (Bešeňov) 16:47
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 19:09, 2. Csilla Fugli (Tvrdošovce) 19:22, 3. Dana Janečková (Nové Zámky) 19:33

MARGECANY: 16. ročníka Behu Margecian

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Jozef Dubašák (AK Teeple Poprad) 33:46 min, 2. Vladimír Majerčák (Harichovce) 34:01, 3. Marián Zimmermann (pro-body triatlonteam Košice & ZRT Kluknava) 35:16
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Gejdošová (Poprad) 40:37, 2. Denisa Martonová (Krompachy) 41:58, 3. Beáta Kopčáková (Metropol Košice) 44:22

ČACHTICE: 29. ročník Čachtického polmaratónu

Muži (absolútne poradie, 21,098 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:13:29 h, 2. Michal Puškár (bernohy.sk) 1:16:36, 3. Milan Zvonek (ČR) 1:19:36
Ženy (absolútne poradie, 21,098 km): 1. Lucia Beláková (AO TJ Spartak Myjava) 1:25:20, 2. Barbara Chrenková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:30:00, 3. Barbora Ostrenková (Praha) 1:33:48

SMRDÁKY: 16. ročník Behu kúpeľným parkom v Smrdákoch:

Muži (absolútne poradie, 5,6 km): 1. Jakub Kopiar 19:30 min, 2. Marek Ondrovič (obaja AC Malacky) 19:31, 3. Lukáš Soural (ČR) 19:36
Ženy (absolútne poradie, 5,6 km): 1. Maria Truissard (AK Junior Holíč) 23:39, 2. Miroslava Zíšková 24:50, 3. Adriana Vašková (obe ŠK Jablonica) 25:03

GERLACHOV: 25. ročník Horského krosu Gerlach

Muži (absolútne poradie, 8400 m, prevýšenie 879 m): 1. Andrzej Dlugosz (Poľ.) 46:08,35 min, 2. Jozef Hlavčo (Salomon/Suunto) 46:35,26, 3. Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry/Gerlachov) 46:51,46
Ženy (absolútne poradie, 8400 m, prevýšenie 879 m): 1. Magdalena Kobielusová (Poľ.) 54:52,80, 2. Tereza Prokešová (ČR) 59:04,85, 3. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 1:00:17,43

VEĽKÉ KAPUŠANY: 20. ročník Behu Kapušianskou pláňavou

Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Dominik Sopko (TJ Obal servis Košice) 43:18 min, 2. Michal Červeňák (AC Michalovce) 44:21, 3. Tomáš Kamas (TJ Tatran Spišská Nová Ves) 44:39
Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Alena Farkašová (AC Michalovce) 53:54, 2. Viktória Pappová (MBK Veľké Kapušany) 54:53, 3. Ildikó Vargová (Maď.) 57:10

BARDEJOV: 1. ročník Haťovej dvanástky

Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Jozef Urban (TJ Obal servis Košice) 40:34,3 min, 2. Sergej Rasčupkin 40:56,7, 3. Víktor Starodubcev (obaja Ukr.) 41:17,2
Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Oxana Raitová (Ukr.) 46:48,2, 2. Petra Pastorová (ČR) 47:16,3, 3. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 49:57,9

RÁZTOČNO: 26. ročník Behu SNP ulicami Ráztočna

Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Tomáš Benko (Achilles Handlová) 20:27 min, 2. Štefan Štefina (Towerrunning Slovakia) 20:29, 3. Ján Holiga (KBL ŠK Martin) 20:50
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Petra Fašungová (RM Sport Team) 22:53, 2. Katarína Gundová (Kamenec pod Vtáčnikom) 25:25, 3. Lenka Lomnická (ŠK Achilles Handlová) 26:13

MOST PRI BRATISLAVE: 3. ročník Mostrun-u

Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Marek Hladík (BK HNTN) 40:39 min, 2. Peter Mikoláš (behame.sk) 43:53, 3. Vladimír Šrámek (TV JOJ Running Team) 44:09
Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Diana Tešovičová (Procycling) 48:24, 2. Zuzana Vadkerti (TK Triathlon Dvory nad Žitavou) 53:16, 3. Petra Laky (LifeGym) 56:21

Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Šimon Wahlandt (Adidas Runners Bratislava) 20:23, 2. Ondřej Kohout (ČR) 21:19, 3. Michal Kranitz (Biofarma Kranitz) 21:33
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Katarína Sivoková (3NT triathlon team) 24:17, 2. Martina Burzová (ŠKP Bratislava) 24:35, 3. Eliška Klepková (Bratislava) 25:18

ORAVSKÁ LESNÁ: ALUKO Night Run Oravská Lesná 2018

Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Tomáš Michalec (Predmier) 19:48,4 min, 2. Ján Červeň (Bežecký klub Dolný Kubín) 20:04,6, 3. Slavomír Praj (Vavrečka) 20:13,8
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Miroslava Babinská (Bežecký klub Dolný Kubín) 24:49,9, 2. Zdenka Brišová (Oravská Lesná) 25:33,4, 3. Simona Lomazová (Run Run Run) 25:53,3

CHMINIANSKA NOVÁ VES: 3. ročník Chminianskonovoveského behu

Muži (absolútne poradie, 6,23 km): 1. Dominik Jakubovič (Maras team/Slávia PU Prešov) 24:08, 2. Martin Kormaník (MTC Vyšná Šebastová) 24:30, 3. Lukáš Očipa (ŠK Velodrom Prešov) 25:09
Ženy (absolútne poradie, 6,23 km): 1. Zuzana Iľovová (Maras team) 27:37, 2. Ildikó Vargová (Maď.) 31:43, 3. Edita Vrbiaková (Autoservis Erika) 32:24

KLIN: Klinský krosový beh

Muži (absolútne poradie, 11,2 km): 1. Mário Košút 50:41 min, 2. Slavomír Praj 50:59, 3. Martin Buc (všetci Vavrečka) 51:23
Ženy (absolútne poradie, 11,2 km): 1. Jarmila Kakusová (Zákamenné) 1:07:42

Muži (absolútne poradie, 5,4 km): 1. Rastislav Vajduľák (Tvrdošín) 22:01
Ženy (absolútne poradie, 5,4 km): 1. Oľga Franková (Bratislava) 23:42

(SITA, lb),123

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur