MARTIN - výsledky

Uverejňujeme výsledky z podujatia TAT 2008
Podujatie bolo zároveň 4. kolom Slovenského pohára v triatlone a uskutočnilo sa 26. júla 2008 so štartom v Martine a cieľom v Blatnici. Víťazmi sa stali:
Richard VARGA a Barbora LISTOPADOVÁ. Všetky tri prvenstvá Slovenského pohára idú do Bratislavy. Najdôležitejšie (ženy a muži) pre J&T sporteam BA a tretí (veteránsky) pre TRIKLUB FTVŠ BA. Neprítomnosť Pavla Šimka (štart na EP v Poznani) dokonale využili pretekári J&T, keď obsadili všetky tri pódiové umiestnenia a dokonca im patrí ešte aj piate miesto. Prvenstvo Richarda VARGU bolo prekvapením, vzhľadom na skutočnosť, že na Slovensku sa mu zatiaľ Martina HUBÁČKA podarilo poraziť iba jediný raz, aj to spôsobom, keď dokonale využil náskok z vody. Tentokrát došli ako vedúca dvojica po bicykli osamotene do depa, ale prekvapujúco bez problémov zvíťazil Rišo Varga. Hubáčka predstihol ešte aj mimoriadne dobre jazdiaci Filip KRISTL (údajne si odplával 100 m navyše!).
Medzi ženami bola situácia jasná. Barbora LISTOPADOVÁ veľmi dobre vyplávala a po bicykli prišla v šesťčlenne skupinke (o.i. s Orlickým…!!!). Jana POLÁČIKOVÁ bežala sice rýchlo, ale na juniorku  Listopadovú to už nestačilo. Až na treťom mieste skončila naša dlhoročná jednotka Marika KURIAČKOVÁ!
Obe hlavné prvenstvá teda patria J&T sporteamu, ale zároveň ich získali vekovo ešte iba juniori (naši najperspektívnejší). Pre Vargu je to druhé prvenstvo v Slovenskom pohári, pre Listopadovú ide o vôbec prvé víťazstvo.
VÝSLEDKY SLOVENSKÉHO POHÁRA (bez medzičasov)
VÝSLEDKY TAT TRIATLONU 2008 (bez medzičasov)