M-SR V TRIATLONE 2020, tituly pre R. Vargu a R. Gajdošovú

Žilina, 22. august - triatlonovými majstrami Slovenska pre rok 2020 sa stali Richard Varga, resp. Romana Gajdošová.

Na 33. M-SR v triatlone nedošlo k žiadnemu prekvapeniu. Tak Richard Varga, ako aj Romana Gajdošová potvrdili predpoklady slovenských jednotiek.

V raňajšom programe na štart nastúpili ženy. Vo vode s náskokom jednej minúty a 40 sekúnd na čele vyplávalo favorizované duo. Obhajkyňa prvenstva Ivana Kuriačková s Romanou Gajdošovou. Vedomé si svojich bežeckých kvalít na cyklistike spolupracovali, ale obe jazdili s veľkou rezervou. To samozrejme využila druhá dvojica pretekárok Rebeka Rizmanová s Lýdiou Drahovskou. Drahovská: "Vedeli sme, že v behu na dve prvé dievčatá mať nebudeme, ale keď sme videli, že nejazdia rýchlo, rozhodli sme sa, že sa ich pokúsime doraziť, čo sa aj podarilo, ale stálo nás to priveľa síl". Do depa teda prišlo kvarteto pretekárok. Gajdošová s Kuriačkovou beh rozbehli od začiatku naplno a okamžite sa rýchlejšie jazdiacej dvojici začali výrazne vzďaľovať. Do cieľa s náskokom pol minúty dobehla favorizovaná Gajdošová pred Kuriačkovou. Tretia Rizmanová dobehla so stratou 5:50 a štvrtá Drahovská dokonca so stratou 10:50min. Gajdošová: "Pred pretekmi som cítila únavu z predchádzajúceho týždňa, ale v behu som si verila. Bola som preto prekvapená, ako rýchlo beží Ivana, a mala som čo robiť, aby som sa jej vzdialila. V tom teple to boli dnes veľmi náročné preteky".

 

Na základe štartovej listiny preteky mužov s kompletnou slovenskou špičkou garantovali mimoriadne zaujímavé preteky. A aj boli. Po plaveckej časti vyplávala z vody spoločne trojica Varga a duo Maďarov Sinko-Uribe (ohbajca prvenstva) a Soós. So stratou zhruba 40 sekúnd vyplával Pavuk a za ním nasledovali ďalší pretekári. Z favoritov pretekov najviac strácal po plaveckej časti Kubo, ktorý vyplával so stratou 1:38. Na cyklistickej trati vedúca trojica na rozdiel od žien, nechcela nechať rozhodnúť preteky na beh, preto jazdila tak, aby svoj náskok ešte zvýšila. Na štarte bolo 160 pretekárov, preto jednotlivé balíky na krátkom okruhu boli veľké a samozrejme bolo aj zvýšené riziko pádov. Tých bolo niekoľko, pričom najhoršie dopadol Milan Celerin, jeden z favoritov na medailu v kategórii M55-59, ktorý je už po operácii zlomenej kľúčnej kosti v martinskej nemocnici. Do depa dojazdila vedúca trojica s náskokom viac ako 4 minút pred balíkom, v ktorom boli všetci spolu favoriti pretekov s výnimkou Lukasa Šišku, ktorému zlyhal požičaný bicykel. Po úvodnom 2,5km bežeckom okruhu bol na čele minuloročný obhajca s náskokom cca 30m pred našim Vargom. Keďže Rišo nikdy nezačína behať naplno dalo sa očakávať, že malú stratu dobehne. Tak sa aj stalo a už v polovičke behu (o kolo neskôr) mal náskok zhruba 100m, ktorý neustále zvyšoval. Pred cieľom absolvoval 15s penalizáciu v penalty boxe (zle uložená prilba v depe - ako JEDINÝ v pretekoch) a v cieľovej rovinke ešte stratil minimálne ďalších 15 sekúnd „behom“ s dcérou. Napriek tomu dobehol s náskokom 31 s pred obhajcom minuloročného prvenstva Maďarom Sinko-Uribe. V boji o druhé miesto na M-SR prekvapujúco prvý vypadol obhajca minuloročného prvenstva Verbovský (Pavuk, Kubo, Verbovský). V závere o svojom treťom striebre rozhodol Kubo a na bronzovej priečke, po vlaňajšom striebre, dobehol Pavuk. Na Vargu stratili ale obaja viac ako 6 minút! 

 

VÝSLEDKY - ABSOLUT
VÝSLEDKY - PO KATEGÓRIÁCH
MUŽI absolútne poradie - M-SR
1. Richard Varga M-SR 1.
2. Aurel Sinko-Uribe HUN
3. Gergo Soos HUN
4. Ondrej Kubo 3NTBA M-SR 2.
5. Marek Pavuk STABA M-SR 3.
ŽENY absolútne poradie - M-SR
1. Romana Gajdošová TTKKE
2. Ivana Kuriačková ŠKALV
3. Rebeka Rizmanová STABA

 


AG M20-29 - M-SR
1. Aurel Sinko-Uribe HUN
2. Gergo Soos HUN
3. Ondrej Kubo 3NTBA M-SR 1.
4. Marek Pavuk STABA M-SR 2.

6. Matúš Verbovský ŠKALV M-SR 3.
AG Ž20-29 - M-SR
1. Romana Gajdošová TTKKE
2. Ivana Kuriačková ŠKALV
3. Rebeka Rizmanová STABA


AG M30-34 - M-SR
1. Richard Varga TRXBA
2. Ľubomír Redaj PROKE
3. Branislav Kral Komárno

AG M35-39 - M-SR
1. Andrej Racz TRXBA
2. Viliam Boor TRNBB
3. Tomáš Kurať NERŽI
AG Ž30-39  - M-SR
1. Tatiana Rakytová TTTPP
2. Magdaléna Bocanová TDKRO
3. Lucia Bulíková T2FLY


AG M40-44 - M-SR
1. Andrej Orlický TTTTT
2. Peter Vršanský NERŽI
3. Marek Parikrupa SMTNR

AG M45-49 - M-SR
1. Miroslav Ozorák TTKNZ M-SR 1.
2. Petr Vabroušek CZE
3. Ladislav Baluch TDKRO  M-SR 2.
4. Radovan Stretavský 3NTBA M-SR 3.

AG Ž40-49  - M-SR
1. Dana Vachová F3CBA
2. Andrea Walterová 3NTBA
3.  -


AG M50-54 - M-SR
1. Juraj Rebro SATBA
2. Ivan Vozník Bratislava
3.  Ondrej Vasko 3AKPD
AG M55-59 - M-SR
1. Ľubomír Ďurica NERŽI
2. Igor Otepka MPKDK
3. Milan Leskovský 3NTBA

AG Ž50+ - M-SR
1. Ľubica Horváthová Chorvátsky Grob
2. Blanka Komanová Košice
3. -


AG M60+   - M-SR
1. František Bernáth TKD/Ž
2. Dag Ulehla 3NTBA
3. Imrich Holečko TDKRO
AG Ž60+ - M-SR
1. 
2. -
3. -

Titulná fotografia: Richard Varga

varga22 thumb a64d kopia

 

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur