V Senci OSPALÝ a FRINTOVÁ

23. 05. 2009   Za perfektného počasia a nevídanej konkurencie (na pomery slovenského triatlonu) sa dnes uskutočnil 23. ročník Seneckého triatlonu „REALIZ ASICS TRIATHLON“ Zvíťazili podľa očakávania českí pretekári Filip OSPALÝVendula FRINTOVÁ. VÝSLEDKY KOMPLET; VÝSLEDKY M-SR

V kategórii žien Frintová síce nevyplávala ako prvá, hneď v úvode cyklistickej časti sa ale prepracovala na čelo ženského poradia. Tamara Kozulina ukázala, že od čias keď štartovávala v Senci pravidelnejšie urobila v plávaní veľký progres, a titul majsterky sveta v roku 2004 získala zaslúžene. V druhom z troch kôl cyklistickej časti sa dotiahla na vedúcu Frintovú. Spolu aj vybehli na bežeckú záverečnú „päťku“. Frintová však potvrdila predpoklady a „bez problémov“ zvíťazila. Kozulina predsa len je už roky špecialistkou na dlhé triatlony a rýchlosť jej samozrejme chýba. Najlepšia Slovenska skončila na 5. mieste – Jana POLAČIKOVÁ, ktorá zároveň získala titul majsterky Slovenska. Striebornú a bronzovú medailu z M-SR získali juniorky Mira BEDNAROVIČOVÁ Ivana KURIAČKOVÁ.

Pred súťažou mužov štartovala ešte kategória OPEN, ale samozrejme každý čakal na štart mužov.
Štartová listina bola nabitá zvučnými menami, podujatie s takou kvalitou na Slovensku ešte v histórii nebolo. Kým v ženách na štarte boli dve „hviezdy“ (Frintová, Kozulina) a nádeje hlavne českého a slovenského triatlonu, tak v mužoch ich bolo viac – Ospalý účastník všetkých troch „triatlonových olympiád“, majster EU v triatlone aj duatlone  Krňávek dvojnásobný bronzový medailista z ME (obaja okúsili aj víťazstvá v SP v triatlone); Zemtcev a Krňávek hviezdy dlhých triatlonov; Šimko 6. z ME 2008; Čelústka a Tomášek veľké nádeje českého triatlonu; a kvalitný Nemec Lange. Spomenúť je potrebné ale aj sedemnásobného majstra Čiech a dlhoročnú československú jedničku Tomáša Kočařa, ktorý v Senci zvíťazil na M-ČSFR v roku 1991. Na štarte bola samozrejme kompletná slovenská špička (okrem Hubáčka štartujúceho v Budapešti)

Podľa očakávania z vody najrýchlejšie vyplával Rišo Varga, malú stratu mali dvaja favoriti Ospalý a Krňávek. Šimko strácal minútu, Zemtcev vyplával niekoľko sekúnd pred ním! Na cyklistickej časti sa rýchlo sformovala na čele sedemčlenná skupina, v ktorej bol jediný Slovák Varga. Druhá skupina, ktorú tvorilo cca 15 pretekárov, najviac ťahali Šimko, Kristl a Zemtcev. Stratu sa im podarilo stiahnuť , ale bolo to prakticky až pri vjazde do depa. Na beh teda vybiehal súvislý rad približne 20 pretekárov. Napriek zdravotným problémom (spojené aj s užívaním antibiotík týždeň pred Sencom) si „bez problémov“ poradil so všetkými súpermi najväčší favorit Filip Ospalý. Palo Šimko z depa vybehol na štvrtom mieste. V druhej polovici behu sa dostal na tretie miesto, ale približne 500 m pred cieľom ho začalo pichať v boku a nechýbalo veľa, aby v Senci bol porazený najväčšou nádejou slovenského triatlonu – Vargom. Druhé miesto obsadil Krňávek a tretie Lange. Najlepší Slovák –
Pavel ŠIMKO obsadil 8. miesto a zároveň získal titul majstra Slovenska v šprint triatlone, striebornú medailu získal Richard VARGA (9. celkove) a bronzovú Erich KLEMENT (19. celkove).