MARTIN - VÝSLEDKY

25. 07. 2009   Absolútnymi víťazmi 7. ročníka Turčianskeho amatérskeho triatlonu sa stali: Martin HUBÁČEKBarbora LISTOPADOVÁ. update 29. 07. 2009 Podujatie bolo vcelku vydarené, poznačené ale nepriaznivým počasím a vážnym zranením Filipa Kristla.
Z bazéna prvý vyplával Obst, ktorý bol rýchlo dorazený kvartetom „džejénťákov“ - Drozda, Fejér, Hubáček a Matúšek. Pri prvom stúpaní zo skupiny vypadol junior Fejér, ktorý nezachytil tempo ani skupiny, v ktorej boli výborní cyklisti – Balla, Kristl, Šurda a Tomašovič. Obe štvorice sa spojili asi na 13 km, pričom Kristl okamžite začal skupine nastupovať. To nezvládol Obst a ostala sedmička – trojica J&T, trojica Realizu a pretekár TRIANu B. Bystrice. O vzornej spolupráci sa hovoriť nedá, napriek tomu táto skupina mala viac ako minútový náskok a čakali sa v kopcoch nástupy Kristla. To prekazila nezodpovedná vodička, ktorá vyšla z vedľajšej na hlavnú cestu bez akýchkoľvek problémov. Drozda sa jej vyhnúť stihol, Kristl „napálil“ presne do stredu auta. Všetci ostatní pretekári kolegiálne zastali a zachraňovali Kristla, ktorému „vodička“ ešte na starej škodovke prešla aj ruku! Neostal iba Hubáček, ktorý v tom čase bol asi 100 m pred skupinou a nevedel teda čo sa za ním udialo, a do Gaderskej doliny tak pokračoval osamotene. Po zistení stavu, zalarmovaní polície a sanitky, pri Kristlovi ostal iba MUDr. Šurda, ktorý za tento skutok bol ocenený organizátorom Cenou Fair play, zbytok skupiny pokračoval v pretekoch. Uznanie za príkladný čin si zaslúžia ale aj ostatní pretekári z vedúcej skupiny - Balla, Drozda, Matúšek a Tomašovič.
Zastávkou vedúcej skupiny sa výrazne zvýšili šance na úspech Bízika a Orlického, čo nakoniec aj využili a za Hubáčkom dobehli na 2. resp. 3. mieste.
Kristl skončil v nemocnici, kde zistili „len“ naštiepnutú kľúčnu kosť, v pondelok musí absolvovať ešte vyšetrenie CT a až potom sa ukáže, či bude schopný nastúpiť na ME v dlhom triatlone!

VÝSLEDKY - SLOVENSKÝ POHÁR vrátane medzičasov 
VÝSLEDKY - pôvodné výsledky podľa kategórií doplnené o výsledky rodinných štafiet a mix štafiet 
VÝSLEDKY - absolútne poradie všetkých účastníkov vrátane všetkých časov (osprevedlňujeme sa za "guláš", časovo mi nevychádza upraviť kompletné výsledky, ako je tomu v prípade Slovenského pohára a náš redakčný systém umožňuje uverejňovať iba wordove prílohy)


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur