ITU MS V ZIMNOM TRIATLONE 2006

 V nórskom Sjusjone sa počas uplynulého víkendu uskutočnili   

MS V ZIMNOM TRIATLONE

Okrem zlatého Jurkoviča sa na MS predstavila aj trojica našich ďalších reprezentantov.

Na zábere vidíme osamotene jazdiaceho Petra Bartoňa na konci tretieho zo štyroch cyklistických kôl.

V kategórii Muži elita Peter Bartoň vynikajúci výkon korunoval 5. miestom, aj keď na štvrté mu chýbali centimentre. Peter bežeckú časť začal tradične - opatrne - no už od druhého kola začal viditeľne zrýchľovať a dostával sa čoraz vyššie. Do depa vbiehal na 11. mieste. Na bicykli sa prepracoval opäť vyššie, dostal sa až na 6. priečku s nie veľkou stratou na 5. Nemca Roderera. Na lyžiach sa po polovičke dostal cez unaveného Roderera a v závere začal výrazne sťahovať aj dvojnásobného (2004, 2005) majstra sveta Rakušaka Sigi Bauera. Dostihnúť sa mu ho síce podarilo, ale až v cieľovej rovinke. Na cieľovej čiare mu chýbalo asi 20 cm na štvrté miesto. Na jednej strane spokojnosť s výbornýjm 5. miestom, na druhej strane sklamanie z nezískania 4. miesta (pravdepodobne rozhodla spadnutá reťaz počas cyklistickej časti). Peter splnil cieľ umiestniť sa do 6. miesta. Druhým pretekárom v tejto kategórii bol Ján Holiga. Jano je lepším bežcom, čo aj potvrdil - dobehol pred Bartoňom. Slabší je však na bicykli. V Nórsku však predviedol neuveriteľný výkon. Na požičanom bicykli sa dlho držal Bartoňa a aj Bauera. V druhej polovici cyklistiky však začal trošku predsa len strácať. Nakoniec obsadil 15. miesto, čím tiež splnil stanovený cieľ.
V kategórii ženy elite sme na štarte mali Ľubicu Kalinovú. Tá svoj prvý štart v tejto kategórii začala veľmi odvážne. Prekvapujúco sa držala v čelnej (6 člennej) skupinke, ktorá sa však v druhej polovici roztrhala. Ľuba do depa pribehla na vynikajúcom 5. mieste. Sklamal však bicykel. Zle zvolené pneumatiky (ženy štartovali ako prvé a tak po týchto pretekoch veľa mužov "prezúvalo" - medzi nimi aj naši) znamenali koniec nádejám. Bicykel proste nešiel a Ľuba sa postupne prepadla až mimo prvej desiatky. Nakoniec obsadila až 12. miesto, čím síce nesplnila stanovený cieľ, no podala zodpovedný výkon a zároveň pomohla našim mužom, ktorí si promtne prezuli pneumatiky.
Zaujímavosťou týchto pretekov bol štart olympijského medailistu, špecialistu ne beh na lyžiach Nóra Auklanda. V individuálnych pretekoch obsadil "až" 8. priečku, v štafetách však výrazne pomohol k zisku zlatej medaily nórskej štafety. Prihlásený bol aj ďalší vynikajúci bežec na lyžiach Svartedal, na štart však nenastúpil.
VÝSLEDKY

 

Približne 100 m pred cieľom na začiatku cieľovej rovinky má ešte Rakušan Sigi Bauer cca 10 m náskok pred Petrom Bartoňom. V cieli ich delili centimetre...

 

 V kategórii žien si vynikajúco počínala naša Ľubomíra Kalinová. Je škoda, že len v úvodnom behu, potom ju zradil bicykel... Počas úvodného behu vidíme čelnú skupinku v ktorej zľava beží: Eva Nystrom (SWE – 2.); Sigrid Lang (GER – 1.); Jutta Schubert (GER – vzdala na konci behu); Ľubomíra Kalinová (12.) a s odstupom Camilla Hott Johansen (NOR – 4.); Šárka Grabmüllerová (CZE – 5.) a Britta Mustad (NOR – 11.) 

 

Na štarte bol aj známy bežec na lyžiach Andres Aukland. Počas cyklistickej časti je zachytený na čele trojčlennej skupinky. Nakoniec obsadil 8. miesto.
 

Na konci prvého z troch bežeckých kôl bežal  Tomáš Jurkovič na čele skupinky. Zprava: Tomáš Jurkovič; Stefan Haak (GER – 29.); Christian Frommelt (LIE – 21.); Anders Gaustad (NOR – 12.); Sigi Bauer (AUT – 4.) a úplne vľavo s cca 50 m stratou beží Peter Bartoň (5.)
 

Ján Holiga (vľavo) na trati počas cyklistickej časti.

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur