V najlepšej desiatke neolympijských športov R. Varga!

logo kszDnes sa v Trenčíne uskutoční sviatok neolympijských športov - ŠPORTFESTIVAL. Už po siedmykrát pod odbornou garanciou Konfederácie športových zväzov SR sa uskutoční v réžii Slovenskej asociácie silných mužov a Slovenskej asociácie fitness,

kulturistiky a silového trojboja táto prestížna akcia pre neolympijské športy. História akcie má ale až 15 ročnú tradíciu, pričom len ostatných 7 rokov sa otvoril "Večer hviezd" (pôvodný názov) aj pre športy, ktoré nespadajú pod vyššie spomenuté dve asociácie. Aj vďaka tomu sa už na tomto prestížnom vyhlasovaní neolympijských športov prezentovala aj STÚ. Do najlepšej desiatky sa pred 3 rokmi dostal Tomáš Kubek za zlato v kros triatlone na ME U23. 

Tento rok sa opäť do najlepšej desiatky dostal zástupca slovenského triatlonu. Za titul majstra Európy v neolympijskom športe - v akvatlone, bude dnes v Trenčíne vyhlásený v najlepšej desiatke slovenských športovcov Richard Varga. Z dôvodu prípravy na zajtrajšie M-SR a kvalifikáciu na ME v krose sa však z dekorovania ospravedlnil. Tesne za najlepšou desiatkou skončila Romana Gajdošová. 

 

Denník Šport, 16. november:

Snimka obrazovky 2017 11 18 o 6.09.33

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur