Collins Cup v Šamoríne až v roku 2021

logo CollinsCup6Image kopiaSúčasťou The Championship Samorin 2020 mala byť v sobotu 30. mája 2020 aj veľká premiéra súťaže COLLINS CUP na Slovensku. Dotácia vo finančných cenách na tieto preteky bola nielen na slovenské pomery astronomická - 2 000.000 USD!!!

 

Na Slovensku by sme podobne dotované športové podujatie nenašli. 

Collins Cup je nová súťaž, ktorej vyhlasovateľom je nová organizácia pod názvom PTO (Professionel Triathletes Organization). Vznikla v roku 2015 pôvodne ako Únia profesionálnych triatlonistov na základe iniciatívy skupiny aktívnych profesionálnych triatlonistov. Z dôvodu nezhôd v otázke výšky členských poplatkov bola organizácia však rýchlo rozpustená. Na jej základoch vznikla nová organizácia - PTO, ako partnerská organizácia profesionálnych triatlonistov. Zároveň vyhlásili novú súťaž Collins Cup (názov po Johnovi Collinsovi iniciátorovi a zakladateľovi Hawaii Ironman, ktorý pôvodne potvrdil účasť v Šamoríne). Účelom tejto súťaže mala byť snaha o zatraktívnení dlhých triatlonov pre široké masy.        

Collins Cup sa v rokoch 2018 a 2019 uskutočnil v nemeckom Rothe s dotáciou vo finančných cenách vo výške 200.000 USD. Tento rok sa preteky mali uskutočniť popri MS v strednom triatlone pod hlavičkou Challenge Family po prvýkrát na Slovensku. Ide o súťaž tímov, pričom v Šamoríne mali súťažiť tri tímy zastupujúce kontinenty: USA, Európa a medzinárodný tím.

Preteky sa však tohto roku neuskutočnia. Už 18. marca PTO oznámila, že preteky sa z dôvodu pandémie koronavírusu presúvajú na rok 2021. X-bionic sphere zatiaľ pôvodný program The Championship so všetkými sprievodnými akciami vrátane Slovenských pohárov v pôvodnom termíne (29. - 30. máj) ešte nezrušila, hľadá však náhradný termín. 

V Šamoríne sa tohto roku očakávala hviezdna účasť, napr.: dvojnásobný olympijský víťaz Alistair Brownlee, olympijský víťaz z Pekingu Jan Frodeno, ale aj švajčiarka Daniela Ryf, Nemka Anne Haug (obe víťazky Ironman Havaj), Britka Lucy Charles-Barclay, Austrálčanka Sarah Crowley, Nemec Sebastian Kienle, Kanaďan Lionel Sanders (dvojnásobný víťaz MS v Šamoríne).

Či sa The Championship v Šamoríne tento rok uskutoční (samozrejme v inom termíne) uvidíme možno už v nasledujúcich dňoch.

.jj

 

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur