Na štarte 3. kola SP Varga aj Gajdošová

logo itu6.itu 3circlelogo onwhtNa štarte nedeľňajšieho 3. kola ITU SP v novozélandskom New Plymouthe budú obe naše jedničky - Richard Varga aj Romana Gajdošová. Obaja by sa radi rehabilitovali za výsledky spred dvoch týždňov v austrálskej Mooloolabe, keď so

svojim vystúpením nebol spokojný ani jeden z reprezentantov (Varga po páde až na 28. mieste, Gajdošovej nevyšlo plávanie a skončila na 39 mieste). Preteky sa uskutočnia na objemoch šprint triatlonu. 

Po prestávke bude na štarte aj päťnásobný majster sveta Javier Gómez. Jeho pravdepodobným cieľom je kvalifikovať sa na OH do Tokia a tam sa medailovo presadiť. Kým na MS je s 5 titulmi rekordérom, z OH má len jedinú - striebornú medailu. Jeho návrat však bude mimoriadne ťažký, a aj keď jeho kvalifikácia do Tokia môže byť reálna, v Tokiu jeho šance na medailu budú skoro nereálne. Neoficiálne informácie hovoria aj o záujme Alistaira Brownleeho (dvojnásobný olympijský víťaz a najúspešnejší z pohľadu víťazstiev v pretekoch WTS). Jeho záujmom však podľa informácií by bolo v prípade kvalifikovania sa na OH pomoc bratovi k zisku tretej olympijskej medaily. Jonathan má bronz z Londýna a striebro z Ria.

New Plymouth, NZL, 31. marec, nedeľa (štart žien nášho času už v sobotu pred polnocou)
23:45 štart ŽENY - 28 Romana Gajdošová (10:45 miestenho času)
01:15 štart MUŽI - 10 Richard Varga  (13:15)

 

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur