Varga v sobotu na štarte 2. kola WTS

logo6 Eventlogo Bermuda Amlin kopiaV sobotu sa na Bermudách (Hamilton) uskutoční druhé kolo tohoročných seriálových MS - World Triathlon Series. Na štarte budeme mať jediného zástupcu - Richarda Vargu,

ktorý na štart nastupuje so štartovým číslom 41. Štartová listina obsahuje prakticky kompletnú svetovú špičku. So štartovým číslom 1 na štart nastúpi aktuálny majster sveta Španiel Mario Mola, s dvojkou jeho krajan Fernando Alarza a strojkou Francúz Léo Bergere. V štartovej listine chýba z absolútnej svetovej špičky Juhoafričan Richard Murray, ale aj nová britská hviezda Alex Yee. Na štarte ale bude aj dvojnásobný olympijský medailista Jonathan Brownlee (štart. číslo34), ale aj päťnásobný majster sveta Javier Gómez (47), ktorý by sa rád kvalifikoval na OH v Tokiu. 

V súťaži žien je situácia veľmi podobná, chýbať ale bude najväčší ťahák pre domácich divákov - Flora Duffy. Dvojnásobná majsterka sveta  Bermudčanka Flora Duffy nebude na cyklisticky náročnej trati obhajovať minuloročné prvenstvo z dôvodu dlhodobého zranenia. Na štarte nebude ani naša Romana Gajdošová, ktorá v 1. kole WTS bodovala. Uprednostnila štart na Africkom pohári v Yasmine, kde na štart nastúpi 1. mája.

Tohto roku svetový triatlon má za sebou už tri kolá Svetového pohára (Kapské Mesto, Mooloolaba, New Plymouth) a jedno kolo WTS (Abú Zabí). Všetky tieto preteky sa jazdili na objemoch šprint triatlonu, až nasledujúce preteky v Hamiltone sa pôjdu na štandardných, teda olympijských objemoch.

Preteky zaradené do WTS sú iba druhýkrát, už teraz je však isté, že v roku 2021 budú Bermudy hostiť Veľké finále WTS.

Bermuda, sobota 17. apríl
18:06 štart MUŽI - 41 Richard Varga
21:06 štart ŽENY

 

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur