Baku 2015 - kvarteto Slovákov!

logo_baku2015_13009. 11. 2014


Avizované pripísanie bodov z národných šampionátov priniesli zmeny, ktoré sme v nádeji očakávali.

Lukas Šiška
vďaka tretiemu miestu na M-SR si v európskom rebríčku pripísal 86 a poskočil na miesto, ktoré mu zaručuje štart v Baku! Predstihol všetkých šiestich pretekárov, ktorých sme avizovali (TU - Knabl AUT, Latin EST, Keane IRL, Rak POL, Peters LUX a Broberg NOR). 

Vďaka tomu je na istom postupovom 58. mieste v redukovanom poradí. Keďže maximum - troch pretekárov - bude môcť v Baku postaviť len 12 najlepších krajín, postupuje o ďalšie dve miesta - na úkor Česka a Švajčiarska. Tieto dve krajiny by mali mať v Baku len dvoch pretekárov, keďže sú 13. a 14. krajinou s kvalifikovaným tretím pretekárom. 

Šesť krajín zatiaľ výsledky z národných šampionátov nezaslali (Španielsko, Fínsko, Francúzsko, Írsko, Izrael a Švajčiarsko), ich výsledky však už účasť Šišku neovplyvnia.  

Neoficiálne redukované poradie slovenských pretekárov v kvalifikácii Baku 2015: 

 

MUŽI

Richard Varga - 48. miesto 

Lukas Šiška - 56. miesto


ŽENY

Ivana Kuriačková - 38. miesto 

Romana Gajdošová - 42. miesto


Na oficiálne potvrdenie si v zmysle kvalifikačných kritérií musíme ešte počkať. Kvalifikácia sa definitívne uzatvára až 31. decembra a ETU na informovanie národných zväzov a národných olympijských výborov má celý január a je teda možné, že až 1. februára budeme mať oficiálne potvrdenie.  

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur