1. EH Baku otvoria o týždeň

logo_baku2015_13005. 06. 2015Presne o týždeň sa uskutoční otvárací ceremoniál 1. EH, ktoré sa uskutočnia v azerbajdžanskom Baku (o štyri roky sa 2. EH uskutočnia v Holandsku). Ako sme už informovali, vlajkonosičom je Rišo Varga (Varga v Baku vlajkonosičom).
V Baku bude štartovať viac ako 6000 športovcov z 50 krajín súťažiť a súťažiť bude v 20 športoch. Z tohto počtu bude 18 olympijských a 2 neolympijské (karate a sambo). Z olympijských nie všetky športy majú súťaže najvyššej úrovne (atletika má iba súťaž tímov - akási tretia liga, plávanie má iba juniorov, rovnako ako judo). Iba tri športy majú priamy postup do Ria 2016 - víťazi v stolnom tenise, streľbe a triatlone budú automaticky štartovať v Riu.

Zloženie kompletnej výpravy Slovenska: TU

Naša sedemčlenná výprava cestuje do Baku medzi prvými (utorok 9. júna) a medzi prvými aj Baku opustí (pondelok 15. júna). Šesť členov výpravy cestuje z Bratislavy cez Viedeň do Istanbulu, kde sa k celej výprave pripája Rišo Varga, ktorý cestuje z Londýna. Z Istanbulu už kompletná výprava letí rovno do Baku.  

500 hodín priamych prenosov bude vysielať DIGI TV.
Program po športoch so slovenskou účasťou:  TU


Aké medaily si z Baku odnesú najlepší v jednotlivých športoch: TU


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur