EYOF 2021


logo_stuobeztextu_13013. 07. 2017
EYOF 2021 je až o 4 roky, prvé konkrétne kroky však STÚ už urobilo, zároveň na základe komunikácie s ETU poznáme niekoľko doteraz neznámych detailov.
 


ETU, STÚ a predbežne aj organizačný výbor EYOFu sa zhodli na vekovej kategórii. V Košiciach 2021 budú súťažiť 16 a 17 roční triatlonisti.  

Triatlonovú premiéru na "mládežníckej Európskej olympiáde" absolvujú v Košiciach ročníky narodenia 2005 a 2004.


S istotou môžeme hovoriť o pretekoch jednotlivcov a pretekoch mix štafiet. Prakticky isté sú aj objemy týchto pretekov. Preteky jednotlivcov sa pôjdu na objemoch 0,5-12-3 a štafety na objemoch 0,25-6-1,5

Otázny je počet štartujúcich. STÚ navrhovalo 75, ETU preferuje 60, pripúšťa však aj nižší počet. Definitívne slovo bude mať ale organizačný výbor EYOFu spolu s SOV. ETU zároveň navrhuje semifinálové a finálové preteky pri súťaži jednotlivcov. Tri súťažné dni musí odobriť organizačný výbor.

Neznámy je aj kvalifikačný kľúč, ktorý určí ETU. Slovensko však s istotou môže rátať s maximálnymi kvótami, ktoré budú pridelené jednotlivým krajinám a bez ohľadu na kvalifikáciu.

Na základe prvého pracovného stretnutia priamo v Košiciach (Branislav Koniar, Jozef Jurášek a Gregor Fotul), je veľký otáznik aj nad konkrétnym miestom pretekov. Problematickým sa javí variant s plávaním na sídlisku Nad jazerom a cieľom na pešej zóne v centre Košíc, nie však zavrhnutým. Súťaž štafiet, vzhľadom na objemy, s istotou tento variant neumožní. 

Všetky spomenuté základné informácie budú doladené na jeseň tohto roku (s výnimkou kvalifikačného kľúča).Zábery Ivana Šuleka z podpisu Memoranda o vzájomnej spolupráci - 24. máj Slovenský olympijský výbor
sov_eyof_resized_-_kopia

sov_eyof2017podpis22_resized_1_-_kopia
Zľava - Anton Siekel prezident SOV, Jozef Jurášek prezident STÚ, Richard Raši primátor mesta Košice

World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur