Gajdošová už zajtra na štarte Olympijského testu v Tokiu

gajdosova6 7074 kopiaUž zajtra na štart v Tokiu nastúpi Romana Gajdošová. Olympijský test sa uskutoční na olympijských tratiach a aj čas štartu bude totožný so štartom OH v roku 2020. Jediné čo nesedí je dátum.

V tomto termíne roku 2020 totiž triatlonisti budú už dobré dva týždne po olympijských pretekoch. Romana spolu s hviezdami svetového triatlonu odštartuje už o pol ôsmej ráno miestneho času a pobije sa o dôležité body do Olympijského rebríčka. 

Do Tokia naša trojčlenná výprava v zostave Romana Gajdošová, Richard a Michal Varga vycestovala ostatnú sobotu. Deň po nich do Tokia odletel aj "podporný tím" zložený z členov 3NT teamu Bratislava v zložení Peter Králik a Ondrej Kubo. Tí sa budú snažiť maximálne povzbudzovať našich pretekárov (asi budú aj nejaké fotky) a prakticky tak ako odleteli do Tokia, tak aj odletia späť. Do Tokia totiž leteli prakticky okamžite po absolvovaní pretekov v Starej Turej (Kubo len pozícii diváka) a z Tokia odletia bezprostredne po pretekoch mužov, aby v sobotu boli na štarte M-SR v krátkom triatlone v Žiline. 

 

Tokio, JPN - Olympijský test
23:30 SEČ - štart ŽENY - Romana Gajdošová štartové číslo 60

Romana na dva týždne v máji vypadla z provizórnej štartovej listiny, ale tak ako prakticky celý prvý kvalifikačný rok, tak aj teraz aktuálne je na štartovej listine pre Tokio 2020 - LINK
Vo Svetovom rebríčku sa Romana vrátila do najlepšej stovky - je na 98. mieste: SVETOVÝ REBRÍČEK
V Olympijskom rebríčku k 12. augustu je na 75. mieste: OLYMPIJSKÝ REBRÍČEK


ROMČA DRŽÍME PALCE!!!

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur