Peter BARTOŇ a Verona ŠOVČÍKOVÁ

BARTOŇ a V. ŠOVČÍKOVÁ PRVÝMI MAJSTRAMI REPUBLIKY NA SLOVENSKU 2006!!!

sa stali majstrami Slovenska v zimnom triatlone. M-SR sa uskutočnili 7. januára 2006 po prvýkrát v Martine. Na štarte bolo 42 pretekárov zo Slovenska a Čiech. Najväčším favoritom na titul medzi mužmi bol Peter Bartoň, najväčším lákadlom bol profesionálny cyklista a juniorský majster sveta v zimnom triatlone (2003) Matej Jurčo. Matej jazdí stále v jednom profesionálnom klube, ktorý však od tohto roku namiesto názvu DOMINA VAGANZE ponesie názov MILROM. Po troch rokoch si opäť skúsil zimný triatlon.


Peter Bartoň získal svoj prvý titul majstra Slovenska (obhajca Kuril vážne zranený), podobne aj juniorka Verona Šovčíková získala svoj prvý titul medzi ženami. Kategória žien a junioriek bola v zmylse pravidiel STÚ zlúčená do jednej spoločnej (malý počet pretekárok). Medzi juniormi získal titul Milan JURČO, a v kategórii veteránov titul získal Pavol ŠIMÁŠEK.

Ako zaujímavosť stojí za spomenutie aj fakt, že M-SR v zimnom triatlone v Martine boli vôbec prvým slovenským šampionátom, na ktorom sa v roku 2006 rozdeľovali domáce medaily!

  

Peter Bartoň zvíťazil suverénne. Po bežeckej časti dobehol síce až na 3. mieste, veľmi rýchlo zlikvidoval 72 sekundovú stratu. Suverénny náskok po cyklistickej časti na bežkách už len kontroloval

 


Na treťom mieste skončil Juraj Brugoš. Na obrázku za Brugošom beží Tomáš Jurkovič, ktorý bol jedným z kandidátov na medailu. 

 

 

Matej Jurčo napriek tomu že obsadil „až 4.“ miesto budil pozornosť nielen medzi divákmi, ale aj medzi prítomnými novinármi. Matej šiel preteky vyslovene v tréningovom tempe (počas celých pretekov bolo na jeho výraze vidieť, že zďaleka nepracuje „naplno“). Aj napriek tomu však mohol siahnuť na niektorú z medailí, keby sa cyklistická časť jazdila celá (trať nedovoľovala na tretine dĺžky jazdiť na bicykli, pretekári boli nútení ho tlačiť vedľa seba).
 

 

Juniorka Verona Šovčíková prišla do Martina pre titul. Sama bola nakoniec prekvapená, že titul získala dokonca v ženskej kategórii.
 

 

Johana Šovčíková, podobne ako jej sestra Verona, sa do popredia prepracovala počas cyklistickej časti. Dvojičky Šovčíkové už majú z minulého roku medaily aj z MS a ME v zimnom triatlone. Sú to sesternice triatlonistu roka 2005 Pavla Šimka a podoba s Palom je zarážajúca.

 

Počas celého úvodného behu sa na druhej pozícii držala Kristína Lapinová. Nakoniec však obsadila tretie miesto a z Martina si odniesla bronzovú medailu
 

 

Prekvapujúcim majstrom Slovenska v súťaži juniorov bol mladší brat Mateja Jurča – Milan. Ten sa počas celých pretekov držal na druhom mieste. Až približne 2 km pred cieľom sa dostal na čelo juniorskej kategórie.
 

 

Junior Peter Mosný až v samom závere prišiel o titul majstra Slovenska.
 

 

Bronzovú juniorskú medialu získal Žilinčan Jozef Tomašovič.
 

 

Nielen v duatlone, ale aj v zimnom triatlone veterán Pavol Šimášek ťažko nachádza premožiteľov. V Martine získal suverénne zlatú medailu.
 VÝSLEDKY

 

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur