V LÁTKACH-MLÁKACH ZVÍŤAZIL BARTOŇ

 Absolútnym víťazom Slovenského pohára v zimnom triatlone v Látkach - Mlákach sa podľa očakávania stal

Peter BARTOŇ.

Úvod bol však dosť prakvapujúci. Útok Jána Holigu v úvodnom behu sa očakával. V druhom kole (z troch trojkilometrových) však prekvapujúco začal udávať Tomáš Jurkovič. Zrýchlenému tempu stačil iba Holiga. Do depa pred cyklistickou časťou dobehol spolu s Jurkovičom Holiga, na treťom mieste Bartoň strácal viac ako pol minúty. Počas cyklistickej časti sa do čela dostal podľa očakávania Bartoň a svoj náskok do cieľa už len zvyšoval. Mimoriadne dramatická bola kategória juniorov - Peter Mosný ušiel svojmu najväčšiemu súperovi Milanovi Jurčovi v úvodnom behu o 2,30 min. Počas cyklistickej časti sa rozdiel medzi nimi síce znižoval a menil, no nakoniec bol Mosný v depe opäť rýchlejší približne o 2,30 min. Prekvapujúco sa však na Jurča dotiahol Jozef Tomašovič. Táto dvojica hneď od úvodu začala Mosného výrazne sťahovať. Mosný síce náskok neudržal, no prvenstvo áno. V cieli boli všetci traja prakticky spolu (záber z cieľa to dokazuje). Príjemne prekvapil Tomašovič. Aj v kategórii junioriek máme vyrovnanú trojicu. Sestry Šovčíkové síce Kadlecovú porazili úplne jasne, no výkonnosť všetkých troch je výborná.

 

 

 V úvodnom behu sa rýchlo od ostatného poľa pretekárov odpútala trojica Holiga, Jurkovič a Bartoň. Trojica vbieha do druhého kola. Od začiatku druhého kola (z troch) bežecké tempo prekvapujúco udával Jurkovič a spolu s Holigom sa vzdialili Bartoňovi. 
 

Do čela pretekov sa Peter Bartoň prepracoval počas cyklistickej časti. V tomto momente však ešte na prvom mieste jazdil Tomáš Jurkovič a na treťom Ján Holiga, ktorého vidno na zábere ako štvrtého v poradí. Na snímke je za Bartoňom Viktor Vlčko (kratšia trať) a Matúš Jurečka, ktorý však bol o kolo späť.
 

Tesne pred cieľom juniorskej kategórie. Na prvom mieste Peter Mosný, na druhom Milan Jurčo a na treťom Jozef Tomašovič (vidno mu iba časť hlavy). Tak dramatický  záver sme nevideli. Jediná sekunda delila prvých troch juniorov.
 

Tri najlepšie juniorky. Sestry Šovčíkové – Johana a Verona, vpravo stojí Monika Kadlecová.
 

Trojica najlepších veteránov. Zľava – Albín Vlček (3.), Pavol Uhlárik (2.) a víťaz Pavol Šimášek
 

Kategóriu neregistrovaných vyhral Viktor Vlčko.

VÝSLEDKY 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur