PRVÉ VÍŤAZSTVO JURKOVIČA

 Víťazom Slovenského pohára v zimnom triatlone vo Vysokej na Kysuciach pri neúčasti tohoročnej jednotky Petra Bartoňa sa stal

Tomáš JURKOVIČ

Pre Tomáša Jurkoviča je to vôbec prvé víťazstvo v jednom z kôl Slovenského pohára. Jeho výkonnosť graduje, svedčí o tom aj fakt, že v posledných dvoch kolách suverénne porazil Jána Holigu a na Kysuciach dokonca aj českého reprezentanta Pavla Jindru. Medzi ženami zvíťazila Anna Balošáková.
Snímka zachytáva na čele početnejšej skupinky dvoch veteránov z ŠK Stará Bystrica - Pavla Šimáška (71) a Vladimíra Balošáka (76).

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY

  Finálové preteky 1. ročníka Slovenského pohára v zimnom triatlone sa šli za nádherného počasia v prekrásnom prostredí Kysúc. Snehové podmienky boli viac ako ideálne. Bežecká a cyklistická trať bola výborná, v bežeckej stope "nahrubo" upravená trať nebola najideálnejšia.

  Snehové mantinely v obci Vysoká nad Kysucou na niektorých miestach siahali až do 2-metrovej výšky. Na čele beží Holiga, pred Jurkovičom (neskorší víťaz) a Holecom.
 
Aj cyklistická trať viedla obcou a niektoré úseky boli mimoriadne zaujímavé. Uličkou pri kostole práve prechádza juniorka Katarína Pialová.
 
Matúš Jurečka práve prechádza cieľovou bránou.

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur