Aktuálna situácia s organizáciou pretekov na Slovensku

t6 2018 tria.senec 2410 2. kopiaDopady aktuálnej pandémie negatívne vplývajú na všetky oblasti spoločensko-kultúrneho života. Samozrejme šport nevynímajúc. Slovenský triatlon v tomto období mal naplno rozbiehať hlavnú sezónu. Samozrejme nerozbieha...

 

A kedy rozbehne je veľmi náročné odhadnúť. Pôvodný termín zákazu organizovania pretekov, ktorý trval do 15. apríla sme dňa 28. marca predĺžili do odvolania. Ako sme 28. marca uviedli tento zákaz organizovania do odvolania sa očakával minimálne do 30. júna. Toto obdobie zahŕňa prakticky polovicu našich pretekov. A aj v prípade skončenia zákazu organizovania pretekov napr. k 1. júlu, je jasné, že preteky sa nerozbehnú okamžite. Väčšina organizátorov nebude schopná na úradoch zabezpečiť všetky potrebné povolenia do termínu konania svojho podujatia.  

 

Aktuálne evidujeme zrušenie 3 pretekov, z toho jeden šampionát, ktorý s vysokou mierou pravdepodobnosti nahradiť nebudeme schopní. S istotou však vieme povedať už teraz, že pri troch zrušených pretekoch a pri jednom domácom šampionáte to rozhodne neostane. 

 

O tom, že M-SR v strednom triatlone nebude jediným domácim šampionátom, ktorý sa tohto roku neuskutoční je už teraz isté. Snahou VV STÚ bude "zachrániť" čo najviac domácich majstrovstiev. Prioritou však bude zorganizovať M-SR v triatlone, šprint triatlone a triatlonový šampionát žiakov. Pri akomkoľvek scenári toto bude naša priorita, ale je možné, že z technických dôvodov nebudeme schopní vyhlásiť tieto šampionáty. Aktuálne sa javí fakt, že v bezpečnej zóne "istej" organizácie sú nasledovné M-SR:  
15. 09. Rajec - M-SR v kros triatlone 
20. 09. Trenčianske Teplice - M-SR v šprint duatlone
27. 09. Spišská N. Ves - M-SR v duatlone
03. 10. Dvory/Žitavou - M-SR v šprint duatlone
20. 09. Trenčianske Teplice - M-SR v duatlone žiakov

 

Veríme, že šampionáty vyhlásené v auguste sa podarí zorganizovať tiež:
01. 08. Piešťany - M-SR v dlhom triatlone
15. 08. Košice - M-SR v triatlone žiakov
22. 08. Žilina - M-SR v triatlone
30. 08. Piešťany - M-SR v akvatlone žiakov (st. a ml. žiaci)  

 

Ale šampionáty v júli už nemusia mať istotu organizovania a to aj v prípade skončenia zákazu na konci júna (istotu skončenia zákazu k 30. júnu samozrejme nemáme):
04. 07. Košice - M-SR v akvatlone
11. 07. Turčianske Teplice - M-SR v akvatlone Nádejí
25. 07. Banský Studenec - M-SR v kros triatlone

 

Organizáciu slovenských pretekov očakávané zmeny v ITU kalendári výrazne neovplyvnia (ak vôbec).

 

.jj

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur